Dzisiaj jest 20 Marca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Audi e-tron FE05

Dodano: 11 marca 2018

Podczas gdy obecny sezon wyścigów Formuły E trwa w najlepsze, w biurach konstrukcyjnych Audi w Neuburgu rozpoczęła się już przyszłość tej serii wyścigów samochodów elektrycznych. Wkrótce będziemy świadkami pierwszych jazd testowych nowego Audi e-tron FE05, przygotowanego z myślą o piątym sezonie serii (2018/2019).

 

Futurystyczna stylistyka drugiej generacji bolidu Audi Formuły E budzi emocje. „Rozpatrując jego rozwiązania techniczne, to potwierdzają one dynamiczny rozwój mobilności elektrycznej” – mówi Dieter Gass, szef Audi Motorsport. Nowy, elektryczny bolid wyścigowy Audi pojawi się na torze testowym jeszcze wiosną tego roku.

Mocniejszy akumulator i zwiększona wydajność wpłynęły na to, że zasięg tego wyścigowego samochodu się podwoił. W efekcie tego, począwszy od sezonu 2018/2019, nie będzie już potrzebna zamiana bolidu w połowie wyścigu. Ponadto Audi e-tron FE05 wyposażono w silnik o wyraźnie wyższej mocy wyjściowej niż jego poprzednik. „Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, by w końcu zobaczyć nowy samochód Formuły E” – mówi Allan McNish szef teamu Audi Sport ABT Schaeffler. „Auto zapiera dech w piersi, zwłaszcza w malowaniu Audi. Równie imponująca jest jego technika. Druga generacja tego modelu poczyniła ogromny krok do przodu w porównaniu z generacją pierwszą.”

Druga generacja bolidu Audi Formuły E, została zaprezentowana przez FIA, 6 marca, na Geneva Motor Show 2018. Natomiast cztery pierścienie na swym stoisku w Genewie pokazują mistrzowski samochód Lucasa di Grassi z sezonu Formuły E 2016/2017.

Czytaj również