Dzisiaj jest 20 Lutego 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

BMW i8 Roadster 4 elements

Dodano: 08 kwietnia 2019

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc zaprojektowane przez znanego na całym świecie czesko-niemieckiego artystę Milana Kunca we współpracy z praską galerią Cermak Eisenkraft luźno nawiązuje do tych modeli. Projekt ma na celu zwrócenie w oryginalny sposób uwagi na tematy związane z ochroną środowiska i długotrwałym zrównoważonym rozwojem. Dlatego też jako „płótno malarskie” wybrany został rewolucyjny sportowy samochód hybrydowy plug-in – BMW i8 Roadster. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji non-profit, która zajmuje się oczyszczaniem oceanów z plastiku.

 

Filozofia BMW i skupia się na ekologicznym charakterze nie tylko w samych samochodach i ich eksploatacji, ale także całego procesu rozwoju, produkcji i recyklingu. To kompleksowe podejście zainteresowało galerię Cermak Eisenkraft, która zaproponowała Milana Kunca często krytykującego w swoich dziełach sztuki konwencjonalne samochody i ich wpływ na środowisko. Ideą całego projektu była przyroda, a konkretnie środowisko i jego cztery żywioły: woda, ogień, ziemia i powietrze. To właśnie ich równowaga tworzy podstawę życia na Ziemi.

Aby BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc w możliwie największym stopniu miało pozytywny wpływ na środowisko, uzyskane środki finansowe zostaną przekazane organizacji The Ocean Cleanup, aby wesprzeć ją w misji uwolnienia naszych oceanów od plastiku. Jest to naturalna kontynuacja podejścia ściśle związanego z łańcuchem dostaw BMW i.

„Od dawna zastanawiałam się nad tym, jak nawiązać do unikalnego projektu STARLIGHT EDITION, który przyciągnął uwagę na całym świecie, a ze względu na swoją wyjątkowość był również wystawiany w BMW Welt w Monachium jako pierwszy projekt spoza macierzystego rynku BMW. Było to dużym wyróżnieniem dla Republiki Czeskiej. Wraz z nowym projektem postanowiłam przejść od designu do sztuki o globalnym znaczeniu. BMW i ma absolutnie wyjątkowe podejście do kwestii ochrony środowiska. Dlatego też zysk ze sprzedaży tego samochodu zostanie przekazany organizacji The Ocean Cleanup zajmującej się czyszczeniem oceanów,” mówi Jana Dvořáková, dyrektor BMW i w Republice Czeskiej. 

Milan Kunc (1944) jest malarzem, który tworzył głównie w Niemczech, Włoszech, USA, Holandii, Indiach i Czechach, z których wyemigrował w 1969 roku i dokąd powrócił w 2004 roku. Jego sztuka urzeka oryginalnym stylem i treścią. Uznawany jest za reprezentanta jednocześnie kilku stylów sztuki, takich jak pop-surrealizm, ost pop czy lowbrow; stworzył własną malarską ekspresję, co widać na rysunkach, fotokolażach, a przede wszystkim na płótnie czy złocie płatkowym. To, że twórczość Milana Kunca wykracza poza granice państw, najlepiej dokumentują liczne wystawy jego obrazów i ceramiki na całym świecie. W swojej pracy często przedstawia tematy związane z negatywnym wpływem współczesnego świata na przyrodę i środowisko w ogóle.

Czytaj również