Dzisiaj jest 20 Lutego 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

BMW serii 2 Gran Coupé

Dodano: 04 kwietnia 2019

BMW kontynuuje obecną ofensywę modelową i zapowiada innowacyjną koncepcję samochodu kompaktowego premium – Światowa premiera w listopadzie 2019 r., wprowadzenie na globalny rynek wiosną 2020 r.

 

Monachium. BMW konsekwentnie kontynuuje obecną ofensywę modelową, opracowując jednocześnie innowacyjną koncepcję samochodu kompaktowego klasy premium. Podczas corocznej konferencji prasowej dotyczącej wyników firmy prezes BMW AG Harald Krüger zapowiedział prezentację pierwszego BMW serii 2 Gran Coupé. To sportowe i eleganckie czterodrzwiowe coupé uzupełni ofertę samochodów BMW klasy premium w segmencie kompaktowym o wyjątkowo designerski model dla nowoczesnych, miejskich grup docelowych. Koncepcja czterodrzwiowego coupé, która sprawdziła się już w samochodach wyższej klasy, będzie łączyć dynamiczną charyzmę i wyrazisty design z wysokim stopniem funkcjonalności na co dzień również w segmencie samochodów kompaktowych klasy premium. Pierwsze BMW serii 2 Gran Coupé zadebiutuje na Los Angeles Auto Show w listopadzie 2019 r., a na rynek światowy wejdzie wiosną 2020 r.

BMW serii 2 Gran Coupé tworzy nowe akcenty w zakresie indywidualności, estetyki i emocji w segmencie samochodów kompaktowych klasy premium. Łączy w sobie emocjonalny design ze sportowym charakterem i najnowszymi innowacjami w zakresie obsługi i łączności. Dlatego też BMW serii 2 Gran Coupé ma idealne warunki, aby zapoznać nowe grupy docelowe z typową dla BMW radością z jazdy. Już teraz BMW oferuje unikalną gamę kompaktowych modeli dla różnych wymagań i grup docelowych, która nie ma sobie równych na tle konkurencji. BMW serii 2 Gran Coupé po raz kolejny tworzy nowe impulsy w tej klasie. Bazuje ono na najnowszej architekturze napędu przedniego BMW i dzieli wiele rozwiązań technologicznych z nowym BMW serii 1, które również zostanie zaprezentowane w 2019 roku.

BMW serii 2 Gran Coupé zostało wymyślone jako globalna oferta stanowiąca atrakcyjne uzupełnienie asortymentu, szczególnie dla rynków, na których nabywcy samochodów są przywiązani do notchbacków. Jako ekskluzywna alternatywa dla klasycznej limuzyny czterodrzwiowe coupé jest adresowane do wszystkich grup docelowych, które preferują wyrafinowany design i pewny siebie wygląd również w segmencie kompaktowym.

Czytaj również