Dzisiaj jest 26 Maja 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

Concept 508 Peugeot Sport Engineered

Dodano: 15 marca 2019

Model Concept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED jest owocem bogatego know-how konstruktorów PEUGEOT SPORT. Został stworzony na bazie radykalnego sedana PEUGEOT 508 HYBRID. Ten koncepcyjny niskoemisyjny samochód high performances/low emission wyróżnia się wyjątkowymi, niespotykanymi dotąd w modelach PEUGEOT osiągami oraz wyrafinowaną, muskularną stylistyką.

 

Dzięki wersjom GT i GTi by Peugeot Sport, PEUGEOT już obecnie oferuje samochody o doskonałych parametrach użytkowych. Już pod koniec roku w ofercie marki pojawią się wersje HYBRID i HYBRID4. Concept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED idzie jeszcze dalej i zapowiada nową linię zelektryfikowanych modeli o ponadprzeciętnych osiągach.

Poprzez tę strategię PEUGEOT dowodzi, że napęd elektryczny może być źródłem nowego rodzaju inteligentnych osiągów, które łączą intensywność doznań z jazdy z efektywnością energetyczną.

Opracowanie nowej linii produktów powierzono działowi PEUGEOT SPORT, który od zawsze zajmuje się wyczynowymi modelami PEUGEOT i projektuje najbardziej sportowe wersje modeli marki.

PEUGEOT SPORT swoją renomę zawdzięcza przede wszystkim modelom konstruowanym na potrzeby najwyższej rangi międzynarodowych wyścigów. Ma na swoim koncie takie osiągnięcia jak wyczynowe wersje 908 i 3008 DKR, które zwyciężały w wyścigu 24H Le Mans i rajdzie Dakar, czy też 208 R2, 308 Racing-Cup i 308 TCR.

Efekty bogatego know-how PEUGEOT SPORT są również widoczne na zwykłych drogach. Zespół pracował nad takimi modelami, jak PEUGEOT RCZ-R (2013), 208 GTi 30th (2014) i 308 GTi by PEUGEOT SPORT (2015).

Czytaj również