Dzisiaj jest 26 Listopada 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

Fiat prezentuje nową Pandę

Dodano: 29 października 2020

Nowa Panda świętuje swoje pierwsze 40. urodziny. Z tej okazji Fiat odświeża swoją funkcjonalną ikonę i rozszerza rodzinę o nową Pandę Sport. Gama obejmuje teraz 5 poziomów wyposażenia reprezentujących trzy nowe „dusze” modelu. Łatwiejszy będzie zatem wybór wersji, która najlepiej odpowiada gustom i wymaganiom Klienta przywiązującego wagę do miejskiego stylu i miejskiego charakteru (odmiana Life z poziomem wyposażenia Panda i City Life). Dla Klientów preferujących dynamiczne i pełne charakteru życie, czeka sportowa odmiana modelu w nowej wersji Sport; a dla tych, którzy tęsknią za wędrówką i przygodą, „dusza” Cross w wersjach wyposażenia City Cross i Cross.

 

Nowa Panda stanowi zatem naturalną ewolucję projektu będącego od 40 lat synonimem uroku, prostoty obsługi i wszechstronności. Panda ma to wszystko i wiele więcej: to „marka” pełna wartości funkcjonalnych i emocjonalnych, symbol wolności podróżowania, a także produkt, który stał się nieodłączną częścią zbiorowej pamięci, podobnie jak inne przykłady niezwykłej włoskiej kreatywności: od Fiata 500 po Vespę Piaggio, od kawiarki Moka Bialetti po popielniczkę Cubo Bruno Munariego.

„Od 1980 roku aż do dzisiaj, kultowy miejski samochód Fiata podbił serca wszystkich, bijąc tak wiele rekordów: bezkonkurencyjny bestseller we Włoszech od 8 lat z rzędu i lider - razem z 500 - na europejskim rynku samochodów miejskich, ze sprzedażą ponad 375 000 sztuk rocznie” – powiedział Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth w regionie EMEA. „Dużą role w tym sukcesie odegrały liczne serie specjalne zapoczątkowane w ostatnich latach, mające na celu odkrywanie przez samochód miejski nowych obszarów”.

Niektóre z najnowszych serii specjalnych – Panda Waze 2018 oraz Panda Wind i Panda Trussardi 2019, znane odpowiednio, jako „najbardziej social” i „luksusowa Panda” – pomogły modelowi stać się najlepiej sprzedawanym samochodem miejskim w Europie.

Pałeczka przechodzi teraz na nową Pandę, która osiąga pełną dojrzałość, robiąc kolejny krok naprzód w zakresie poszanowania środowiska, technologii, indywidualności, przyjemności prowadzenia i funkcjonalności. Panda zawsze wyróżniała się we wszystkich tych dziedzinach oryginalnymi, genialnymi i zaskakującymi rozwiązaniami, które umożliwiły „magicznemu pudełku” ewolucję na przestrzeni lat, pozostając zawsze wiernym sobie.

Nowa Panda jest jedynym samochodem miejskim w tym segmencie, który może poszczycić się pełną gamą pod względem systemów napędu (4x2 i 4x4) oraz silników (hybryda, benzyna 4x4). Wszystko to „zapakowane” w znaną, solidną i wygodną „formę”, która uwodzi każdego swoim urokiem i zachęca do wspólnej jazdy, zarówno w mieście jak i na najbardziej oddalonych górskich szlakach. Nie wspominając już o szczegółach, które przyniosły jej światową sławę: kompaktowe wymiary nadwozia, konfigurowalne duże wnętrze i oryginalne kombinacje kolorów.

Czytaj również