Dzisiaj jest 27 Maja 2020, Środa, imieniny obchodzą:

Hyundai i20 Nowej Generacji

Dodano: 27 kwietnia 2020

Hyundai i20 Nowej Generacji otrzymał zupełnie nowy design, inspirowany językiem projektowania Sensuous Sportiness marki Hyundai. Dzięki wiodącym w klasie rozwiązaniom z zakresu łączności oraz bogatemu pakietowi systemów bezpieczeństwa, i20 Nowej Generacji wyznacza nowe standardy w segmencie B.

 

To już trzecia generacja Hyundaia i20, który po raz pierwszy został pokazany w roku 2008. Miejski Hyundai wyróżnia się jakością, niezawodnością oraz praktycznością. Dynamiczny i20 Nowej Generacji będzie produkowany w Europie, w fabryce Hyundaia zlokalizowanej w Izmir w Turcji i zostanie pokazany po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, w marcu 2020 roku.

Hyundai i20 Nowej Generacji, poza nowym wyglądem zewnętrznym, został wyposażony także w szereg innowacyjnych technologii. We wnętrzu znajdziemy dwa kolorowe ekrany o przekątnej10,25-cala. Pierwszy z nich zastępuje tradycyjne zegary, natomiast drugi obsługuje nawigację oraz system multimedialny. Oba ekrany zostały wizualnie połączone i tworzą całość wkomponowaną w deskę rozdzielczą. Wiodący w segmencie pakiet systemów bezpieczeństwa obejmuje teraz także nowej generacji asystenta unikania kolizji czołowych (FCA) z wykrywaniem pieszych oraz rowerzystów, a także oparty na nawigacji inteligentny tempomat (NSCC).

Sensuous Sportiness: nowy język projektowania marki Hyundai

Hyundai i20 Nowej Generacji jest pierwszym europejskim samochodem, stworzonym według języka projektowania Sensuous Sportiness marki Hyundai. Sensuous Sportiness to harmonia czterech podstawowych elementów: proporcji, architektury, stylu i technologii. Celem tego kierunku projektowania jest stworzenie wartości emocjonalnej i nadanie pojazdom Hyundai nowego, wyrazistego wyglądu.

W porównaniu do swojego poprzednika proporcje i20 Nowej Generacji stały się bardziej dynamiczne, a jednocześnie samochód z łatwością będzie poruszać się po obszarach miejskich. Wygląd poprawia obniżony dach (-24 mm), szersze (+30 mm) i dłuższe nadwozie (+5 mm), a także zwiększony rozstaw osi (+10 mm). Dodatkowo efekt wizualny wzmacniają nowo zaprojektowane 17-calowe felgi aluminiowe.

Stylowy charakter i20 Nowej Generacji podkreślają sportowo wyglądające przednie i tylne zderzaki, a także nowa osłona chłodnicy. Widok z boku oddaje energetyczne proporcje auta, podkreślone odważnymi przetłoczeniami i unikalną konstrukcją słupka C. Nowa sygnatura świetlna płynnie łączy się z tyłem, podkreślając szerokość i sylwetkę samochodu. Wszystkie elementy zewnętrzne prezentują się nowocześnie i zapewniają wspaniałe wrażenia estetyczne.

Nowa estetyka i wysoka jakość zupełnie nowego wnętrza

Dzięki licznym zmianom we wnętrzu, użytkownicy i20 Nowej Generacji przyjemnie spędzą czas w samochodzie. Projektanci marki Hyundai poszukiwali nowatorskich rozwiązań estetycznych i technicznych, aby zachować stylowe proporcje i jednocześnie uzyskać świeży i atrakcyjny wygląd. Kokpit jest przestronny. Jednym z głównych detali projektu są poziome listwy, które zakrywają nawiewy powietrza, dzięki czemu przednia konsola wydaje się szersza. Drzwi w i20 otaczają deskę rozdzielczą w elegancki, zmysłowy sposób, inspirowany kształtami natury, tworząc idealną kompozycję. Wyrafinowana kierownica jest wyposażona w nowoczesne przełączniki, a zastosowane dodatki kolorystyczne są dopasowane do wnętrza. Pasażerowie mogą też cieszyć się przyjemnym nastrojem w nocy, dzięki zastosowaniu nowej technologii ambientowego oświetlenia LED. Wnętrze dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno-szarym oraz czarnym z zielono-żółtymi akcentami.

Wiodąca w klasie łączność i jakość dźwięku

Miejski Hyundai oferuje wiodącą w klasie łączność, dzięki zastosowaniu szeregu zaawansowanych technologicznie funkcji. Apple CarPlay i Android Auto teraz dostępne są bezprzewodowo, co umożliwi Klientom jeszcze łatwiejsze korzystanie z funkcji smartfonów z systemem iOS lub Android. Elegancję i komfort wnętrza zwiększają nowy cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala oraz środkowy 10,25 calowy ekran dotykowy. Oba ekrany zostały ze sobą wizualnie połączone. Ekran dotykowy oferuje również funkcję dzielenia ekranu co pozwala na używanie kilku aplikacji jednocześnie.

Dzięki ładowarce indukcyjnej w konsoli środkowej, Klienci i20 nie muszą już używać kabli do ładowania smartfonów. Dodatkowo dostępny jest port ładowania USB dla pasażerów z tyłu. Aby zapewnić jeszcze więcej rozrywki w samochodzie, w i20 Nowej Generacji zastosowano system premium audio firmy Bose. Osiem głośników, w tym subwoofer, rozmieszczonych jest w całym pojeździe, co gwarantuje dźwięk wysokiej jakości. Model i20 Nowej Generacji to pierwszy europejski model Hyundai, wyposażony w system Bose.

Czytaj również