Dzisiaj jest 24 Października 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

Nissan Ariya – crossover coupe

Dodano: 03 sierpnia 2020

Nissan zaprezentował nowy model Ariya. Ten elektryczny crossover coupé otwiera nowy rozdział w historii samochodów elektrycznych Nissana. Ariya – pierwszy stuprocentowo elektryczny crossover coupé Nissana – oferuje dynamiczne przyspieszenie oraz wysoki komfort jazdy w ciszy, a w jego wnętrzu panuje przyjazna atmosfera luksusowego salonu.

 

Funkcje jazdy autonomicznej uwalniają od stresu, a osobisty asystent głosowy oraz płynnie działające opcje łączności zwiększają poczucie pewności na drodze. W takim otoczeniu chętnie spędzają czas zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Przy zasięgu szacowanym nawet na 500 kilometrów (w cyklu mieszanym wg WLTP; dane przed homologacją) Ariya jest doskonałym partnerem zarówno w codziennych dojazdach do pracy, jak i w dalszych podróżach.

Nissan Ariya w dużym stopniu bazuje na podobnie nazwanym samochodzie koncepcyjnym zaprezentowanym na Targach Motoryzacyjnych w Tokio w 2019 r., zapowiadanym wcześniej jako model IMx na Targach Motoryzacyjnych w Tokio w 2017 r. To pierwszy model produkcyjny reprezentujący nową, „zelektryfikowaną” tożsamość marki Nissan. Przeciera on szlak ku nowej erze motoryzacji, w której elektryfikacja, platformy o zoptymalizowanej konstrukcji oraz płynnie działające technologie oparte na sztucznej inteligencji będą standardem w pojazdach.

Ariya zbudowana na nowej platformie samochodów elektrycznych Sojuszu jest najdoskonalszym wyrazem koncepcji Nissan Intelligent Mobility, czyli firmowej strategii dalszego zwiększania atrakcyjności produkowanych pojazdów oraz dążenia do całkowitego wyeliminowania emisji i wypadków śmiertelnych na drogach.

Oparta na trzech głównych filarach koncepcji Nissan Intelligent Mobility (inteligentna energia, inteligentna jazda i inteligentna integracja) Ariya łączy zaawansowaną technologię samochodu elektrycznego z nowym poziomem bezbłędnie działającego interfejsu człowiek-maszyna, oferując zupełnie nowe wrażenia z jazdy.

Czytaj również