Dzisiaj jest 26 Listopada 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

Nowy Fiat Tipo i Tipo Cross

Dodano: 17 listopada 2020

Model Tipo został odświeżony: całkowicie odnowiona gama, nowy design o bardziej urzekającym, młodzieńczym i dynamicznym charakterze, bardziej zaawansowana technologia oraz nowe, bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska silniki. Teraz gama została poszerzona również o nowego crossovera: nowego Tipo Cross.

 

Nowy wygląd Tipo

Nowy design Tipo został odświeżony i wygląda teraz bardziej nowocześnie, dynamicznie i elegancko. Nowy przód ma zmieniony grill, którego centralnym punktem jest nowe logo z napisem „Fiat”, stanowiąc ważny element w jego odświeżonym wyglądzie. Tipo jest również pierwszym samochodem Fiata, który przyjął to logo, tuż po niedawno zaprezentowanym nowym Fiatem 500.

Przednie reflektory zostały całkowicie przeprojektowane, teraz Full-LED z przodu, jak i z tyłu, nie tylko podkreślają linię samochodu, ale także unowocześniają jego wygląd i zwiększają bezpieczeństwo aktywne i pasywne. Dzięki lepszej widoczności i dążeniu do zrównoważonego rozwoju w każdym najmniejszym detalu, światła te zmniejszają zużycie energii elektrycznej przez samochód, a tym samym emisję CO2.

Zderzak w dolnej części samochodu, całkowicie przeprojektowany poprzez dodanie elementów w szczotkowanym chromowym wykończeniu ICE MATTE, zestawiony jest z nowymi 16" lub 17" felgami aluminiowymi z diamentowym wykończeniem i nowymi wzorami felg. Wnętrze samochodu jest również całkowicie nowe. Fotele zdobią tkaniny o ekskluzywnym designie. W pełni konfigurowalny, 7-calowy cyfrowy wyświetlacz TFT zastępuje konwencjonalny, analogowy zestaw wskaźników. Jest to zdecydowanie najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie system, dzięki czemu można kontrolować stan samochodu, multimedia i telefon. Samochód wyposażony jest w całkowicie nowe radio UConnect 5 z 10,25” ekranem dotykowym, po raz pierwszy dostępny w Grupie FCA w nowym Fiacie 500, a teraz również w nowym Tipo.

Nawet kierownica, teraz jeszcze bardziej elegancka i sportowa, znalazła się w centrum uwagi projektantów Fiata. Jest ona teraz bardziej kompaktowa i nieco zmniejszona, by zapewnić lepszą ergonomię i pełną widoczność 7-calowego wyświetlacza TFT. Zwrócono również uwagę na centralny panel sterowania, w którym zmieniono układ sterowania klimatyzacją i dodano nowe chromowane i czarne elementy wykończeniowe.
Nowa gama Tipo jest również dostępna w dwóch niespotykanych dotąd odcieniach: niebieski - Ocean Blue i pomarańczowy - Paprika Orange.

Nowe Tipo Cross crossover

Rodzina Tipo powiększyła się o nowe nadwozie. Fiat wprowadza obecnie na rynek nowego Tipo Cross, aby dodać do pozostałych 3 wariantów nadwozia (4-drzwiowego, 5-drzwiowwgo i kombi): prawdziwego crossovera, skierowanego do zupełnie nowej grupy docelowej. Rodziny, wieloletni odbiorcy Fiata Tipo, zmieniają swoje preferencje, porzucając konwencjonalne 5-drzwiowe samochody i kombi, by zbliżyć się do świata crossoverów, nie rezygnując przy tym z przestrzeni i komfortu. Te same rodziny są teraz gotowe przesiąść się do wzbudzającego większe emocje, bardziej wyrazistego, dynamicznego i młodzieżowego samochodu, dostępnego jednocześnie w przystępnej cenie. Odpowiedzią jest Tipo Cross, „nowy rodzinny crossover Fiata”.

Ogólnie rzecz ujmując, nadwozie Tipo Cross jest zdecydowanie mocniejsze i śmielsze. Na pierwszy rzut oka samochód jest wyraźnie szerszy, z przeprojektowaną osłoną chłodnicy, który biegnie poniżej reflektorów przednich oraz jest zdecydowanie wyższy: prawdziwy crossover.

Wysokość Tipo Cross została podniesiona o prawie 4 cm dzięki nowej kalibracji zawieszenia i dodaniu nowych felg i opon, wykorzystywanych wcześniej w innym crossoverze Fiata, 500X. Tipo Cross ma szersze opony, co nadaje mu jeszcze bardziej solidnego wyglądu.

Nowa konfiguracja oferuje również wyższą, bardziej komfortową pozycję za kierownicą i ułatwia wsiadanie i wysiadanie z samochodu, a także upraszcza wszystko, do czego rodziny jeżdżące Tipo są przyzwyczajone, w tym usadzanie dzieci na tylnych siedzeniach lub znajdowanie rzeczy, które mogły wpaść pod fotele.

Innowacja w estetyce, Tipo Cross może być prawie 7 cm wyższy, z dodatkowymi crossoverowymi elementami wykończeniowymi, począwszy od wykończenia nadkoli bocznych, listew progowych, osłon podwozia, czy zderzaka z przodu i z tyłu, z uwidocznionym wykończeniem osłony w stylizacji ICE MATE, nadaje autu bardziej solidny i muskularny wygląd. Dostępne są również relingi dachowe obecne dotąd tylko w wersji Tipo kombi.

Czytaj również