Dzisiaj jest 26 Kwietnia 2019, Piątek, imieniny obchodzą:

Pierwszy Twist dla Tramwajów Śląskich

Dodano: 26 grudnia 2013

Przekazanie pierwszego pojazdu z rodziny Twist – specjalnie dedykowanego największym miastom regionu - było w roku 2013 w Zabrzu najbardziej spektakularnym akcentem obchodów 115-lecia Tramwajów Śląskich. Prezesowi spółki Tadeuszowi Freislerowi tramwaj przekazali przedstawiciele producenta członkowie Zarządu PESA Bydgoszcz SA Zenon Duszyński i Marcin Jędryczka.

 

Przypomnijmy, że to inauguracja dostaw przewidzianych umową podpisaną w grudniu 2012 roku, na mocy której PESA zobowiązała się w ciągu 24 miesięcy dostarczyć 30 niskopodłogowych tramwajów z rodziny Twist.

Śląski Twist to jednokierunkowy, trzyczłonowy tramwaj nowej generacji, niskopodłogowy, przyjazny dla pasażerów, dostosowany dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Poruszający się na wózkach inwalidzkich mają ułatwiony dostęp do wnętrza dzięki oznakowanej platformie przy drzwiach wejściowych.

Nowoczesny układ wymuszonej wentylacji zapewnia wymaganą wymianę powietrza w tramwaju. Zastosowanie 7 drzwi - pięciu dwustrumieniowych i dwóch jednostrumieniowych umożliwia szybką i płynną wymianę pasażerów na przystankach. System informacji pasażerskiej oprócz tablic kierunkowych czołowych i bocznych wykorzystuje również wewnętrzne ekrany LCD, na których dodatkowo emitować można zdjęcia, plansze i filmy reklamowe oraz pasek z informacjami prasowymi. Poczucie bezpieczeństwa pasażerów wzmacnia również system zewnętrznego i wewnętrznego monitoringu.

Czytaj również