Dzisiaj jest 19 Lipca 2019, Piątek, imieniny obchodzą:

Volvo V60 Cross Country

Dodano: 12 października 2018

W czwartek, 11 października miała miejsce polska premiera nowego Volvo V60 Cross Country. Polska była trzecim krajem, w którym pokazano to piękne, uterenowione kombi. Prezentację medialną auta zorganizowano w Volvo Car Warszawa – unikalnym salonie naszej marki zlokalizowanym w samym centrum Warszawy. Dzień później odbył się pokaz otwarty tego auta.

 

Cross Country – trochę kombi, trochę SUV

Nowy model V60 Cross Country to uterenowione kombi, które kontynuuje ponad dwudziestoletnią tradycję Volvo w budowaniu takich aut. Ma prześwit podwozia wynoszący 21 cm, wyższy niż w większości cross-overów, uterenowionych kombi i SUV-ów. Dostępne są wyłącznie wersje z napędem na cztery koła napędzane silnikiem Diesla D4 190 KM. Później debiutuje także silnik benzynowy T5 AWD 250 KM. W pokonywaniu nieutwardzonych szlaków pomaga tryb jazdy Off-road utrzymujący stały napęd na obie osie. Hill Descent Conrtol pomaga pokonywać strome zjazdy. Nadwozie zaopatrzono w plastikowe osłony błotników i progów. Do tego model Cross Country otrzymał znacznie wyższy profil opon niż w standardowym modelu V60.

Szwecja, Włochy i… Polska

Model V60 Cross Country nie miał swojej premiery targowej. Jest pokazywany od razu dziennikarzom i klientom. Do Polski trafił zaraz po premierze w macierzystej Szwecji i we Włoszech. Pokaz nowego auta dla przedstawicieli mediów miał miejsce w unikalnym salonie Volvo umiejscowionym w samym sercu Warszawy. Volvo Car Warszawa to obiekt w formule Downtown Store, który łączy funkcje salonu samochodowego, kawiarni i centrum kulturalno-biznesowego.

Czytaj również