Dzisiaj jest 15 Czerwca 2024, Sobota, imieniny obchodzą:

Audi activesphere concept

Dodano: 21 lutego 2023

Audi activesphere concept - czwarty model w serii, to kulminacja stworzonej przez markę Audi rodziny pojazdów koncepcyjnych Sphere. Ten czterodrzwiowy crossover coupé o zadziwiająco wszechstronnej stylistyce nadwozia, jest kolejnym po roadsterze Audi skysphere z 2021 roku, sedanie Audi grandsphere i Audi urbansphere space z kwietnia 2022 roku, członkiem tej rodziny.

 

Łącząc przeciwieństwa w idealną syntezę, Audi activesphere okazuje się wszechstronnym pojazdem rekreacyjnym, którego układ napędowy i zawieszenie sprawiają, że jest wyjątkowo sprawny zarówno na utwardzonej drodze, jak i poza nią. Kierownica i pedały pozwalają kierowcy aktywnie prowadzić samochód, a jednocześnie oferują możliwość autonomicznej jazdy, dzięki czemu czas spędzony w drodze może być bardziej relaksujący. Jako coupé, które jest równie eleganckie, co dynamiczne, samochód charakteryzuje się klasycznymi proporcjami i liniami. W ciągu zaledwie kilku sekund może jednak przekształcić się w picku-pa, idealnego do przewozu sprzętu sportowego - w skrzyni ładunkowej jest wystarczająco dużo miejsca nawet na dwa e-rowery.

Ten koncepcyjny samochód został wymyślony i zaprojektowany w Audi Design Studio w Malibu, zaledwie rzut kamieniem od legendarnej nadmorskiej drogi - Pacific Coast Highway. Kreatywne umysły stojące za tym projektem to kierownik studia Gael Buzyn i jego zespół. Buzyn tak opisuje ideę pojazdu: „Activesphere jest wyjątkowy. To nowy typ crossovera, który mądrze łączy elegancję Audi Sportback, praktyczność SUV-a i prawdziwe możliwości off-roadowe.”

Audi activesphere dołącza do rodziny pojazdów koncepcyjnych Sphere, bazując na modułowym systemie płyty PPE marki Audi, zapewniającej pojazdowi elektrycznemu napęd i technologię szybkiego ładowania. Nie emitując lokalnie żadnych zanieczyszczeń, z zasięgiem ponad 600 km i z niezwykle szybkim dzięki instalacji 800 V czasem ładowania, samochód łączy w sobie zrównoważony rozwój, dynamikę i zdolność do pokonywania długich dystansów, tak charakterystyczną dla najnowocześniejszych pojazdów elektrycznych.

Czytaj również