Dzisiaj jest 15 Czerwca 2024, Sobota, imieniny obchodzą:

Elektryczny Mercedes EQS SUV

Dodano: 11 listopada 2022

Luksusowy, w 100% elektryczny Mercedes EQS SUV oferuje mnóstwo przestrzeni, najwyższy poziom komfortu i wszechstronne funkcje łączności nawet dla siedmiu podróżujących. Mocne silniki elektryczne, responsywny napęd na wszystkie koła 4MATIC oraz inteligentny tryb jazdy OFFROAD sprawiają, że z łatwością radzi sobie również w lekkim terenie.

 

Nowy EQS SUV dzieli swój pokaźny rozstaw osi (321 cm) z EQS-em Limuzyną, ale jest od niego o ponad 20 cm wyższy. Jego nadwozie mierzy 512,5 cm długości, 195,9 cm szerokości i 171,8 cm wysokości. Duże rozmiary w połączeniu z atutami platformy konstrukcyjnej zaprojektowanej z myślą wyłącznie o napędzie elektrycznym przekładają się na imponującą przestrzeń w kabinie. Drugi rząd foteli można standardowo regulować elektrycznie, a w bagażniku mieszczą się nawet cztery torby golfowe. Na życzenie dostępny jest trzeci rząd siedzeń z dwoma dodatkowymi, pojedynczymi miejscami i rozbudowanymi funkcjami zapewniającymi komfort.

EQS SUV korzysta z przełomowej koncepcji aerodynamiki, znanej już z pozostałych elektrycznych Mercedesów najnowszej generacji, na czele z EQS-em Limuzyną, który jest aktualnym mistrzem świata w dziedzinie efektywności aerodynamicznej wśród seryjnych aut. W rezultacie współczynnik oporu powietrza modelu EQS SUV ma wartość imponującą jak na samochód tego segmentu – od 0,26, i to pomimo obszernego wnętrza i bagażnika oraz krótkiego tylnego zwisu.

Czytaj również