Dzisiaj jest 24 Kwietnia 2024, Środa, imieniny obchodzą:

Giulia i Stelvio: „ponadczasowy design”

Dodano: 11 listopada 2022

Debiutują nowe wersje modeli Giulia i Stelvio. Te dwa wielokrotnie nagradzane modele zdobyły uznanie międzynarodowej społeczności dzięki osławionej doskonałości marki: idealnemu rozkładowi masy, najlepszej w swojej klasie dynamice jazdy, rozwiązaniom technologicznym i silnikowym na najwyższym poziomie oraz ponadczasowemu designowi, który sprawia, że każdy samochód Alfy Romeo jest autentycznym „ruchomym dziełem sztuki”.

 

Nowy wygląd

Wyróżniająca się na przedniej części nowych wersji Giulii i Stelvio osłona chłodnicy, na której umieszczone jest logo, oraz dolne wloty powietrza mają unikalne wykończenie, które stanowi współczesną interpretację słynnego i niepowtarzalnego grilla „Trilobo”. Główną nowość przedniej części samochodu stanowią reflektory: od dziś w obu modelach debiutują reflektory adaptacyjne (matrycowe) „3+3” z nową matrycą Full-LED. Podkreślają one zarówno pokrewieństwo z Tonale, jak i przywodzą na myśl jedną ze słynnych cech stylistycznych marki, która została wprowadzona przez kultową Alfę Romeo SZ Zagato oraz samochód koncepcyjny Alfa Romeo Proteo.

Unikalną linię przodu nowych wersji Giulii i Stelvio tworzą trzy moduły zawierające światła dzienne oraz dynamiczne kierunkowskazy gwarantujące optymalne oświetlenie dzięki wprowadzeniu dwóch zaawansowanych technologii. „Adaptive Front Lighting System”zapewnia ciągłą regulację świateł mijania w zależności od prędkości i warunków jazdy, „Glare-Free High Beam Segmented Technology” w warunkach słabego oświetlenia automatycznie wykrywa ruch w obu kierunkach, aby nie oślepiać kierowców innych samochodów; natomiast urządzenie „Welcome and Goodbye” aktywuje się za każdym razem, gdy kierowca zamyka lub otwiera samochód. Wszystko to przekłada się na większą wydajność - pod względem trwałości i oszczędności energii - oraz większe bezpieczeństwo dzięki mniejszemu zmęczeniu oczu i lepszemu komfortowi jazdy. Zmienił się również układ tylnych reflektorów LED, które stanowią doskonałe połączenie stylu i zaawansowanych technologii podkreślające sportowy charakter obu modeli. Konkretnie, nowa Giulia ma nowe tylne światła ze szkła z przezroczystym wykończeniem, podczas gdy te w nowym Stelvio są z przydymionego szkła z błyszczącym czarnym wykończeniem.

Nowy w pełni cyfrowy wyświetlacz zegarów

Nowe wersje Giulii i Stelvio są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które zapewniają komfort jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności jazdy typowej dla Alfy Romeo. Do najbardziej charakterystycznych elementów nowego modelu można zaliczyć cyfrowy wyświetlacz zegarów o historycznym „teleskopowym” kształcie. Obejmuje on nowy, w pełni cyfrowy ekran TFT o przekątnej 12,3", umożliwiający dostęp do wszystkich danych samochodu i ustawień trybu autonomicznej jazdy. Co więcej, zestaw wskaźników można przekonfigurować według własnych preferencji, wykorzystując trzy dostępne konfiguracje: Evolved, Relax i Heritage. Evolved reprezentuje przyszłość designu Alfy Romeo i wykorzystuje centralny obszar ekranu, zachowując na swoim miejscu dwa boczne zegary. Relax koncentruje się na komforcie, nie podaje szczegółowych informacji o samochodzie i nie ma dwóch zegarów. Wreszcie Heritage inspirowany jest kultowymi modelami marki z lat 60. i 70., z charakterystycznymi detalami, takimi jak odwrócone cyfry na końcu prędkościomierza.

Technologia NFT i „Alfa Connect Services “

Nowe wersje Giulii i Stelvio wyposażone są w płynnie działający i intuicyjny interfejs człowiek-maszyna (HMI), dzięki któremu wszystkie funkcje są zawsze na wyciagnięcie ręki. Ponadto, system multimedialno- informacyjny oferuje zawsze aktualne treści, funkcje oraz platformę „Alfa Connect Services”, czyli szeroką gamę użytecznych usług zwiększających bezpieczeństwo i komfort, zaprojektowanych tak, by zapewnić aktualizacje „Over the Air”. Na przykład, funkcja „My Remote” obejmuje różnorodne usługi, w tym możliwość zdalnego sterowania niektórymi funkcjami samochodu (blokowanie/odblokowanie drzwi, migające światła) za pomocą smartfona/smartwatcha. Od teraz, w nowej wersji Giulii i Stelvio dostępna jest technologia NFT (Non-Fungible-Token), prawdziwa innowacja w sektorze motoryzacyjnym, którą włoska marka zapoczątkowała w modelu Tonale, a dziś jest dostępna w całej gamie. Technologia ta opiera się na koncepcji „blockchain card", poufnego i niemodyfikowalnego zapisu głównych informacji na temat każdego samochodu. Ta charakterystyczna, łatwa w użyciu i zrównoważona funkcja off-board podkreśla innowacyjny charakter Alfy Romeo.
Za zgodą klienta, NFT generuje certyfikat, w którym zapisane są dane dotyczące okresu eksploatacji pojazdu. Certyfikat może być wykorzystany jako gwarancja, że samochód był prawidłowo serwisowany i utrzymywany, co ma pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną. Na rynku samochodów używanych, certyfikacja NFT stanowi ważne dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia, na które mogą liczyć właściciele i dealerzy. Równocześnie nabywcy będą spokojni przy wyborze swojego samochodu.

Czytaj również