Dzisiaj jest 27 Października 2021, Środa, imieniny obchodzą:

Mercedes prezentuje model Concept EQT

Dodano: 15 maja 2021

Dzięki Concept EQT można naprawdę poczuć i zobaczyć, co przyniesie Mercedes-Benz Klasa T i jej w pełni elektryczny wariant, czyli pierwszy pojazd premium w segmencie małych vanów dla rodzin i klientów prywatnych lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Ten bardzo już zbliżony do wersji seryjnej pojazd koncepcyjny łączy w sobie dużą i wielofunkcyjną przestrzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów oraz obszerny bagażnik z typowym dla Mercedesa wysokim poziomem designu i atrakcyjności, komfortu, funkcjonalności, łączności i bezpieczeństwa.

 

Typowe dla marki wzornictwo w atrakcyjnej cenie

Concept EQT jest natychmiast rozpoznawalny jako członek rodziny Mercedes-EQ. Design nadwozia wyróżnia się wyważonymi proporcjami i zmysłowym ukształtowaniem powierzchni. Muskularna sylwetka i efektowne nadkola podkreślają moc i ekscytujący wygląd pojazdu. Charakterystyczny czarny panel z reflektorami LED łagodnie opływa maskę, na której lśni gwiazda. Trójramienne gwiazdy różnej wielkości z efektem 3D połyskują w całym pojeździe: począwszy od przedniej maski poprzez 21-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z błyszczącym wykończeniem, aż po panoramiczny dach i elektryczny longboard z tyłu. Dodatkowo przednie reflektory LED łączy z tylnymi lampami LED listwa świetlna. W połączeniu z błyszczącą czernią lakieru tworzy to wyjątkowej jakości fascynujący kontrast estetyczny.

W środku Concept EQT jest równie ekscytujący i stylowy, jak z zewnątrz – charakteryzuje się eleganckim kontrastem czerni i bieli. Siedzenia są pokryte białą skórą nappa; aplikacje z plecionej skóry na środkowej części siedzenia są wykonane ze skóry pochodzącej z recyklingu. Wzrok przyciąga szczególnie deska rozdzielcza o zmysłowym designie. Górna część ma kształt profilu skrzydła i dynamicznie łączy się z zestawem wskaźników, nad którym znajduje się praktyczny półzamknięty schowek, co zapewnia łatwy dostęp do ważnych akcesoriów lub dokumentów. Okrągłe wloty powietrza w błyszczącej czerni, ocynkowane elementy ozdobne oraz wielofunkcyjna kierownica z przyciskami Touch Control podkreślają wysokiej jakości, nowoczesny wygląd. Stylowego charakteru wnętrza dopełnia nastrojowe oświetlenie na konsoli środkowej, w drzwiach i we wnęce na nogi.

Intuicyjny, samouczący się system informacyjno-rozrywkowy MBUX

Dzięki systemowi informacyjno-rozrywkowemu MBUX (Mercedes-Benz User Experience) Mercedes-Benz wprowadza innowacyjną koncepcję obsługi pojazdu i wyświetlacza do segmentu małych samochodów dostawczych. System można wygodnie obsługiwać za pomocą centralnego wyświetlacza z funkcją dotykową, przycisków dotykowych na kierownicy oraz, opcjonalnie, asystenta głosowego „Hej Mercedes”. Jego zdolność uczenia się dzięki sztucznej inteligencji jest wyjątkowa. Dzięki funkcjom predykcyjnym MBUX może przewidzieć, co kierowca chciałby zrobić dalej. Na przykład, jeśli ktoś regularnie dzwoni do określonej osoby w piątki w drodze do domu, system zasugeruje jej numer telefonu na wyświetlaczu w tym dniu tygodnia. Inne zalety MBUX w połączeniu z Mercedes me connect obejmują bieżące informacje o ruchu drogowym i aktualizacje online.

Na wyświetlaczu multimedialnym o wysokiej rozdzielczości ikonka EQ w menu głównym służy jako centralny punkt dostępu do określonych informacji i ustawień. Obejmują one bieżący poziom naładowania, czas odjazdu, przepływ energii i histogram jej zużycia. Wyświetlacz multimedialny może być również używany do obsługi nawigacji oraz programów jazdy. W połączeniu z Mercedes me connect oferowane są także usługi i funkcje nawigacyjne dla samochodów elektrycznych, takie jak wyświetlanie stacji ładowania, zasięgu i zoptymalizowane planowanie trasy z uwzględnieniem poziomu naładowania, pogody lub sytuacji na drogach.

Maksymalna różnorodność i funkcjonalność w dobrym stylu

Concept EQT (długość / szerokość / wysokość: 4945/1863/1826 milimetrów) jest wyposażony w przesuwne drzwi po obu stronach kabiny z wyjątkowo dużym wejściem, dzięki czemu można bez problemu dostać się do obu pełnowymiarowych pojedynczych foteli w trzecim rzędzie. W drugim rzędzie siedzeń można zamontować trzy foteliki dziecięce obok siebie. Panoramiczny dach ozdobiony naniesionymi laserem trójramiennymi gwiazdami wypełnia wnętrze światłem. Elegancka sylwetka pojazdu, przypominająca z profilu butelkę rozszerzającą się od przodu do tyłu, sprawia, że ​​pojazd wydaje się dłuższy. Stromo zakończony tył z wygodną, ​​pionową klapą i oknem zapewnia wyjątkowo przestronną przestrzeń ładunkową. Jeśli potrzeba więcej miejsca, siedzenia trzeciego rzędu można całkowicie złożyć lub wyjąć, pozostawiając wystarczającą ilość miejsca na wózek dziecięcy, transporter dla psa lub sprzęt rekreacyjny.

Pojazd koncepcyjny łączy przestronność i wiele rozwiązań dla rodzin oraz fanów outdooru przewożących dużą ilość bagażu lub sprzętu sportowego z dość zaskakującym dodatkiem – elektrycznym longboardem zintegrowanym z przestrzenią ładunkową. Sprzęt przechowywany jest w umieszczonej pod podłogą części bagażowej komorze, przykrytej pokrywą z pleksi w ramie aluminiowej, która zamyka się równo z podłogą. Sam elektryczny longboard jest również wykonany z aluminium i ma emblemat gwiazdy, co nadaje mu szczególnie stylowy wygląd.

Debiut rynkowy w przyszłym roku

Nowa Klasa T, która zostanie wprowadzona na rynek w 2022 r., uzupełnia portfolio Mercedes-Benz Vans w segmencie małych samochodów dostawczych wraz z przeznaczonym dla klientów biznesowych Citanem, który swoją premierę będzie świętował w tym roku, razem z w pełni elektrycznym wariantem. Elektryczna wersja Klasy T, pojazdu dla klientów prywatnych, pojawi się w późniejszym terminie.

Czytaj również