Dzisiaj jest 24 Kwietnia 2024, Środa, imieniny obchodzą:

Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90

Dodano: 11 listopada 2022

Prawdziwy 7-osobowy, całkowicie elektryczny SUV, który jeszcze bardziej podnosi nasze standardy w zakresie bezpieczeństwa i bardziej zrównoważonego stylu życia – nowe Volvo EX90 stanowi początek nowej ery dla naszej firmy, ponieważ wytyczamy decydujący kurs na w pełni elektryczną przyszłość.

 

Standardowe bezpieczeństwo w Volvo EX90 jest wyższe niż w jakimkolwiek wcześniejszym modelu Volvo. Volvo EX90 zostało zaprojektowane w taki sposób, aby rozumieć Ciebie i otoczenie, aby pomóc zapewnić bezpieczeństwo Tobie, Twoim bliskim i innym uczestnikom ruchu drogowego. Z czasem będzie również stawać się coraz inteligentniejsze i bezpieczniejsze, ponieważ uczy się na podstawie nowych danych i otrzymuje aktualizacje.

Volvo EX90 jest wyposażone w niewidzialną tarczę bezpieczeństwa, którą zapewnia najnowsza technologia czujników, zarówno wewnątrz pojazdu, jak i na zewnątrz. Najnowocześniejsze czujniki, takie jak kamery, radary i lidary, połączone są z wysokowydajnymi komputerami głównymi samochodu, na których platforma NVIDIA DRIVE uruchamia wewnętrzne oprogramowanie Volvo Cars, tworząc w czasie rzeczywistym 360-stopniowy obraz świata.

Nasze czujniki nie czują zmęczenia i nie rozpraszają się. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby reagować, jeśli spóźnisz się nawet o ułamek sekundy. Nasz lidar potrafi rozpoznać drogę przed Tobą, niezależnie od tego, czy prowadzisz w dzień czy w nocy, także przy prędkościach autostradowych. Dostrzega małe obiekty setki metrów przed sobą, co daje więcej czasu na informowanie, działanie i unikanie. Czujniki przyczyniają się również do poprawy niezawodności i ogólnej wydajności naszej funkcji jazdy wspomaganej Pilot Assist z nowym wspomaganiem kierowania podczas zmiany pasa ruchu.

Nasza niewidzialna tarcza bezpieczeństwa dba o Ciebie również wewnątrz pojazdu. Specjalne czujniki i kamery, wspomagane przez nasze algorytmy, przeprowadzają pomiary koncentracji wzroku. Dzięki tej technologii Volvo EX90 „wyczuwa”, kiedy kierowca jest rozkojarzony, senny lub nieuważny, co nie było możliwe w dotychczasowych pojazdach Volvo.

Samochód ostrzeże kierowcę najpierw poprzez delikatne, a następnie bardziej intensywne drgania. Jeśli dojdzie do naprawdę trudnej sytuacji, na przykład kierowca zaśnie lub pojawi się problem zdrowotny podczas jazdy, Volvo EX90 zostało zaprojektowane w taki sposób, aby bezpieczne się zatrzymać i wezwać pomoc.

Ponadto, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego zestawu czujników, w tym lidaru, Volvo EX90 jest pierwszym modelem, który jest sprzętowo przygotowany do prowadzenia samochodu bez nadzoru w przyszłości.

Czytaj również