Dzisiaj jest 28 Listopada 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

Transport bez barier w gminie Ułęż

Dodano: 24 marca 2021

Gmina Ułęż kupiła samochód dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bus będzie wykorzystywany do świadczenia usług indywidualnego transportu „door-to-door”.

 

Gmina Ułęż jest jednym z pięciu samorządów w województwie lubelskim, który będzie realizował projekt indywidualnego transportu „door-to-door”. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie szybkiego i wygodnego dojazdu do urzędu, placówki medycznej lub ośrodka rehabilitacyjnego osobom niepełnosprawnym. Wystarczy jeden telefon do dyspozytora, a bus zakupiony przez gminę zostanie podstawiony w umówionym terminie. 

Usługa indywidualnego transportu „door-to-door” ma zostać uruchomiona w czerwcu br. Niepełnosprawni będą mogli podróżować w towarzystwie doświadczonych kierowców przez 7 dni w tygodniu. Projekt ma być realizowany m.in. na terenach gmin: Ryki, Mełgiew, oraz Ulan-Majorat.

Usługa indywidualnego transportu „door-to-door”

Celem projektu jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności. Usługa door-to-door to usługa indywidualnego transportu osoby z niepełnosprawnością, obejmująca pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i wsparcie w dotarciu do miejsca docelowego. Projekt wprowadza nową jakość specjalistycznych usług transportowych na terenie poszczególnych powiatów i województw.

Czytaj również