Dzisiaj jest 21 Września 2018, Piątek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Zadbaj o jakość i komfort widzenia

25 sierpnia 2018
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wymagającymi warunkami dla kierowców są upał, pełne słońce i bezchmurne niebo. Cieszymy się, że prognoza pogody nie zapowiada opadów, jednak rzadko myślimy o trudnościach, jakie mogą wynikać z letnich, słonecznych warunków panujących na drodze. Latem warto zwrócić szczególną uwagę na właściwy komfort widzenia podczas prowadzenia samochodu i zadbać o prawidłową ochronę oczu korzystając z właściwie dobranych okularów.

Najlepsze auto rodzinne

27 czerwca 2018
Hasło „samochód rodzinny” najczęściej kojarzy nam się z wersją kombi z dużym bagażnikiem. Jednak coraz więcej kierowców poszukujących auta rodzinnego decyduje się na kombivany – wynika z danych Master1.pl. Największą zaletą kombivanów jest duża i wysoka przestrzeń bagażowa o regularnych kształtach, ale trzeba mieć na uwadze gorsze jakościowo materiały wykorzystane we wnętrzu.

Urlop na czterech kółkach

27 czerwca 2018
Wraz z nadejściem lata rozpoczyna się okres częstszych i dłuższych podróży samochodem – na Mazury, w góry, nad morze czy zagranicę. By mieć pewność, że bezpiecznie oraz bez pośpiechu i stresu dotrzemy na miejsce, warto wcześniej zatroszczyć się o auto. Ekspert podpowiada, o czym należy pamiętać przed wyruszeniem w trasę.

Jakie auta kupują Polacy?

16 czerwca 2018
Według raportu Master1.pl, platformy sprzedaży samochodów pokontraktowych, klienci najchętniej kupują niemieckie auta pokontraktowe. W 2017 r. ich sprzedaż wyniosła 45 proc. wszystkich sprzedanych aut. Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych samochodów pokontraktowych uplasowały się auta francuskich producentów. W minionym roku ich sprzedaż w Master1.pl wyniosła 17 proc całości sprzedaży, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016 roku. Na trzecim miejscu znalazły się pojazdy czeskiego producenta (15 proc.) reprezentowane przez markę Skoda.

Fakty i mity o Arrinerze Hussarya

09 czerwca 2018
Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. Ile jest polskości w tym polskim projekcie? Czy ktoś zapłaci ponad 1,2 mln złotych za taki samochód? Co oznacza specyfikacja GT dla Arrinery? Czy w końcu zobaczymy ją zarejestrowaną na polskich drogach? Wyjaśniamy fakty i obalamy mity.

Bagażniki bazowe coraz bardziej stylowe

09 czerwca 2018
Bagażniki bazowe, które są podstawą do montowania na dachu m.in. boxów dachowych oraz specjalistycznych uchwytów rowerowych i narciarskich, powinny przede wszystkim umożliwiać bezpieczny transport. Eksperci z branży wskazują, że w ostatnich latach producenci przykładają jednak także coraz większą wagę do designu. Pojawiają się też nowe technologie, które poprawiają właściwości aerodynamiczne tego typu bagażników.

Sprawdź jak dbać o baterie auta

09 czerwca 2018
Prowadzenie auta hybrydowego na pierwszy rzut oka może nie różni się tak bardzo od jazdy autami z klasycznymi silnikami. Niesie ze sobą jednak wiele udogodnień. Cicha praca i mniejsza emisja spalin to tylko jedne z wielu. Oto kilka porad, które pomogą maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje napęd hybrydowy.