Dzisiaj jest 31 Marca 2020, Wtorek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Ruszy budowa kolejnych odcinków S7

19 marca 2020
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneksy do programów inwestycji dla odcinków drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Miechów (województwo małopolskie) oraz Modlin – Czosnów (województwo mazowieckie). Dzięki zwiększeniu finansowania dla tych zadań będzie możliwe zawarcie umów z wykonawcami i realizacja inwestycji.

Polski „elektryk” będzie zmysłowy

08 marca 2020
Elektryczne auta zaprojektowane dla ElectroMobility Poland są przestronne. „Zbliżając się do nich czujesz, że stoisz przed produktami pochodzącymi z wyższego segmentu. Daje to poczucie dobrego stosunku jakości do ceny” – mówi Roberto Piatti, szef Torino Design, studia w którym powstały projekty polskich „elektryków”. Według zapowiedzi auta będą miały swoją premierę do końca czerwca tego roku.

S5 prawie gotowa!

08 marca 2020
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 6 marca 2020 r. dwa aneksy do programów inwestycyjnych dla odcinków drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Świecie Południe (Dworzysko) oraz Świecie Południe – Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo), zwiększające finansowanie tych zadań o 286 mln zł. Dzięki temu będzie możliwe kontynuowanie postępowań przetargowych dla obu zadań i wyłonienie wykonawców, którzy dokończą te inwestycje. Oferty otwarte w grudniu 2019 r. były wyższe od kwoty, którą zamierzała przeznaczyć na ten cel GDDKiA.

Kierowco, nie stój w kolejce! Działaj online

01 marca 2020
Od 200 do 1000 zł kary mogą zapłacić kierowcy, którzy w odpowiednim terminie nie zgłoszą do urzędu kupna lub sprzedaży samochodu. Jeśli kończy Ci się czas na dopełnienie tego obowiązku, nie pędź do urzędu. Załatw to online!

S7 w świętokrzyskim już w całości

22 lutego 2020
Ostatni element drogowej układanki uzupełnił ekspresową siódemkę od granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej. Trasa powstała z dofinansowaniem unijnym z Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości prawie 157 milionów złotych. Całkowita wartość projektu to blisko 344 miliony złotych.

Coraz dłuższa S17 Warszawa – Lublin

22 lutego 2020
Kierowcy podróżujący pomiędzy Warszawą i Lublinem korzystają z kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S17. 13 km odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i skrócenie czasu przejazdu na tej trasie. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Koszt realizacji robót budowlanych wyniósł ok. 290 mln zł, natomiast łączna wartość inwestycji, obejmująca również prace projektowe, badania archeologiczne, odszkodowania za przejęte nieruchomości oraz nadzór to blisko 430 mln zł.

Bezpieczniej w ruchu drogowym

01 lutego 2020
Zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h także poza obszarem zabudowanym, ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia oraz zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych przewiduje projekt ustawy wprowadzający rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.