Dzisiaj jest 29 Maja 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Dolny Śląsk zyska kolejne obwodnice

22 kwietnia 2020
Minister Infrastruktury zatwierdził Programy inwestycji dla obwodnic w województwie dolnośląskim: Milicza w ciągu drogi krajowej nr 15, Międzyborza w ciągu drogi krajowej nr 25 oraz Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94. Inwestycje zostały ujęte w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Kolejna umowa na budowę S7

16 kwietnia 2020
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 16 kwietnia 2020 r. umowę na kontynuację projektowania i budowę 18,7 km odcinka drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego (Moczydło) do węzła Miechów. Wartość umowy to 752,9 mln zł.

Wielkogabarytowa ciężarówka na wodór

10 kwietnia 2020
Toyota Motor Corporation i Hino Motors opracowują wielkogabarytową ciężarówkę zasilaną ogniwami paliwowymi. Obie firmy koncentrują się na praktyczności zastosowania wodorowych ciężarówek w codziennej pracy w biznesie. Nowy pojazd będzie miał zasięg około 600 km i dużą ładowność.

Toyota przekaże samochody szpitalom

31 marca 2020
Toyota Motor Poland wraz z autoryzowanymi dealerami marki użyczy szpitalom zakaźnym flotę samochodów, wspierając w ten sposób walkę z epidemią COVID-19. W pierwszej fazie akcji będzie to 40 aut rozdysponowanych wśród 20 jednostek szpitalnych.

Paliwa będą jeszcze tańsze

31 marca 2020
Ceny paliw na stacjach benzynowych już dawno nie były tak niskie, a wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach jeszcze się obniżą. Według Adama Czyżewskiego, głównego ekonomisty PKN Orlen, dalszy spadek cen jest nieunikniony.

Nowy partner E Mercedes-Benz EQ

31 marca 2020
Po odbyciu kilku wyścigów w swoim debiutanckim sezonie w mistrzostwach Formuły E ABB FIA zespół Mercedes-Benz EQ z przyjemnością ogłasza wybór nowego głównego partnera – to projekt NEOM. Długoterminowa umowa oferuje możliwości transferu wiedzy oraz dalszego kształcenia i szkoleń w regionie NEOM w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Jej kluczowym zapisem jest również rozwój młodych kierowców wyścigowych.

Ruszy budowa kolejnych odcinków S7

19 marca 2020
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneksy do programów inwestycji dla odcinków drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Miechów (województwo małopolskie) oraz Modlin – Czosnów (województwo mazowieckie). Dzięki zwiększeniu finansowania dla tych zadań będzie możliwe zawarcie umów z wykonawcami i realizacja inwestycji.