Dzisiaj jest 26 Maja 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Do Dakaru hybrydowym Priusem

20 maja 2019
Kreatywni i żądni przygód. Tak mówili o sobie członkowie japońskiego klubu entuzjastów motoryzacji. W 1979 roku utworzyli rajdowy zespół zwany Team ACP i żeby buńczuczne oświadczenia otrzymały stosowne pokrycie, zdecydowali się na uczestnictwo w Rajdzie Paryż-Dakar. Czterdzieści lat później zespół pokonał oryginalną trasę legendarnego rajdu za kierownicą Toyoty Prius.

Wąskiej drogi!

11 maja 2019
Źle zorganizowane prace drogowe, brak skoordynowanego systemu zarządzania ruchem i informowania kierowców o utrudnieniach na drogach ekspresowych i autostradach - to najważniejsze, choć nie jedyne przyczyny tego, że Polska stoi w korkach również poza miastem. Główną winę ponosi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Na to czekali kierowcy!

11 maja 2019
Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o kolejną usługę. To mPojazd - czyli odzwierciedlenie danych z dowodu rejestracyjnego pojazdu, karty pojazdu oraz informacja o aktualnej polisie OC.

TOP 5 najciężej pracujących samochodów

06 maja 2019
Mogłyby służyć zabawie, lecz ich głównym przeznaczeniem jest ciężka praca. Codziennie pomagają osiągnąć swój cel niezliczonym małym, średnim i dużym firmom. Wożą pasażerów, towary, ekipy serwisowe i remontowe. Brutalna eksploatacja, najtrudniejsze warunki, często jazda niemal non-stop z przerwą wyłącznie na zamianę kierowcy. Maksymalne obciążenie, otarcia, pył, błoto, śnieg, deszcz. Słowem – nieustanna, mordercza eksploatacja. Wszystko to znoszą z godnością, ponieważ zostały stworzone właśnie w tym celu. Poznajcie 5 najciężej pracujących samochodów.

Najbardziej odlotowe wnętrza aut

10 kwietnia 2019
Skrajny minimalizm, luksusowa klasyka albo ekstrawaganckie połączenie karbonu i aluminium – współczesne samochody skrywają rozmaite wnętrza. Oto kilka aut, które tylko zapraszają, by wsiąść do środka.

Wiosenna pielęgnacja auta w 5. krokach

10 kwietnia 2019
Przez ostatnie kilka miesięcy samochody musiały zmagać się ze śniegiem, błotem pośniegowym, solą drogową i ujemnymi temperaturami. Zima mogła zostawić na nich trwały ślad. Dlatego ze względu na bezpieczeństwo i stan techniczny pojazdów należy przeprowadzić wiosenną kontrolę oraz zadbać o ich kondycję. Przedstawiamy 5 podstawowych zabiegów, które warto wykonać wiosną.

Samochody kradnie się na części

10 kwietnia 2019
Jakie samochody wybierają złodzieje? Te, na których części jest popyt! Auto rozłożone na podzespoły nie tylko pozwala na nich zarobić, ale też staje się praktycznie nie do namierzenia przez policję. Dlatego eksperci zwracają uwagę, że ważne jest jak najszybsze namierzenie pojazdu, który padł łupem przestępców.