Dzisiaj jest 15 Listopada 2018, Czwartek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Wynajem auta: Na co zwrócić uwagę

05 października 2018
Wypożyczanie samochodów na wakacje lub specjalne okazje staje się coraz powszechniejsze w Polsce. Na rynku dostępnych jest coraz więcej firm oferujących wynajęcie auta na rożne okresy czasu – od kilku dni do nawet kilkunastu miesięcy. Sam proces nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy wybrać interesujący nas model samochodu, określić okres wynajmu i podpisać umowę. Zanim jednak to zrobimy, dobrze jest szczegółowo zapoznać się z zawartymi w umowie warunkami korzystania z wynajmowanego samochodu oraz zakresem świadczeń zagwarantowanych przez wypożyczalnię.

Komu w drogę temu muzyka!

05 października 2018
Jak pokazują wyniki ogólnopolskiego badania ,,Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą”, aż 99 proc. polskich kierowców podczas prowadzenia samochodu słucha muzyki! Ponad 61% respondentów wybiera radio, a 38 proc. ulubione płyty i piosenki swoich idoli.

Zadbaj o jakość i komfort widzenia

25 sierpnia 2018
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wymagającymi warunkami dla kierowców są upał, pełne słońce i bezchmurne niebo. Cieszymy się, że prognoza pogody nie zapowiada opadów, jednak rzadko myślimy o trudnościach, jakie mogą wynikać z letnich, słonecznych warunków panujących na drodze. Latem warto zwrócić szczególną uwagę na właściwy komfort widzenia podczas prowadzenia samochodu i zadbać o prawidłową ochronę oczu korzystając z właściwie dobranych okularów.

Najlepsze auto rodzinne

27 czerwca 2018
Hasło „samochód rodzinny” najczęściej kojarzy nam się z wersją kombi z dużym bagażnikiem. Jednak coraz więcej kierowców poszukujących auta rodzinnego decyduje się na kombivany – wynika z danych Master1.pl. Największą zaletą kombivanów jest duża i wysoka przestrzeń bagażowa o regularnych kształtach, ale trzeba mieć na uwadze gorsze jakościowo materiały wykorzystane we wnętrzu.

Urlop na czterech kółkach

27 czerwca 2018
Wraz z nadejściem lata rozpoczyna się okres częstszych i dłuższych podróży samochodem – na Mazury, w góry, nad morze czy zagranicę. By mieć pewność, że bezpiecznie oraz bez pośpiechu i stresu dotrzemy na miejsce, warto wcześniej zatroszczyć się o auto. Ekspert podpowiada, o czym należy pamiętać przed wyruszeniem w trasę.

Jakie auta kupują Polacy?

16 czerwca 2018
Według raportu Master1.pl, platformy sprzedaży samochodów pokontraktowych, klienci najchętniej kupują niemieckie auta pokontraktowe. W 2017 r. ich sprzedaż wyniosła 45 proc. wszystkich sprzedanych aut. Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych samochodów pokontraktowych uplasowały się auta francuskich producentów. W minionym roku ich sprzedaż w Master1.pl wyniosła 17 proc całości sprzedaży, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016 roku. Na trzecim miejscu znalazły się pojazdy czeskiego producenta (15 proc.) reprezentowane przez markę Skoda.

Fakty i mity o Arrinerze Hussarya

09 czerwca 2018
Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. Ile jest polskości w tym polskim projekcie? Czy ktoś zapłaci ponad 1,2 mln złotych za taki samochód? Co oznacza specyfikacja GT dla Arrinery? Czy w końcu zobaczymy ją zarejestrowaną na polskich drogach? Wyjaśniamy fakty i obalamy mity.