Dzisiaj jest 13 Kwietnia 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

MOTO FAKTYRSS

Polish Automotive Production Hub

24 marca 2021
Aktualna sytuacja społeczno-gospodarcza wywołana m.in. pandemią COVID-19 zainspirowała Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) do uruchomienia projektu pod nazwą Polish Automotive Production Hub (PAPH). To oferta skierowana do firm (nie tylko motoryzacyjnych), zainteresowanych przeniesieniem swojej produkcji do Europy Środkowo-Wschodniej.

PKN ORLEN ma kontrakt na dostawy ropy

24 marca 2021
PKN ORLEN zawarł kontrakt na zakup ropy naftowej z Rosneft. Miesięczny wolumen dostaw w ramach kontraktu wyniesie 300 tys. ton surowca. Odpowiada on warunkom uzgodnionym podczas negocjacji ze stroną rosyjską. Ograniczenie wolumenu nie wpływa na bezpieczeństwo dostaw do rafinerii Grupy ORLEN.

Polski autobus elektryczny

24 marca 2021
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i konsorcjum ŁUKASIEWICZ – PIMOT oraz Autosan sp. z o.o. podpisały umowę o dofinansowanie kwotą ponad 5 mln zł projektu p.n.: „Autobus z tylnym, zewnętrznym, elektrycznym układem napędowym”. Budżet przedsięwzięcia to ponad 6 mln zł.

Transport bez barier w gminie Ułęż

24 marca 2021
Gmina Ułęż kupiła samochód dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bus będzie wykorzystywany do świadczenia usług indywidualnego transportu „door-to-door”.

Niezawodny samochód klasy średniej

03 marca 2021
Jeden z najbardziej opiniotwórczych niemieckich magazynów motoryzacyjnych opublikował doroczny ranking niezawodności używanych samochodów. Raport „Auto Zeitung” został stworzony w oparciu o wyniki pochodzące z 5 milionów inspekcji dokonanych przez niezależnych ekspertów niemieckiego Towarzystwa Nadzoru Technicznego GTÜ i objął łącznie 250 modeli samochodów osobowych.

Samochód używany z Internetu

03 marca 2021
Przenoszenie decyzji zakupowych do Internetu to dominujący trend rynkowy, który w ostatnim czasie został przyśpieszony przez pandemię koronawirusa. Ta tendencja widoczna jest także na rynku samochodów używanych, gdzie pomimo ostatnich niesprzyjających warunków, konsumenci chętnie sięgali po coraz to droższe modele aut. Kim jest statystyczna osoba kupująca samochód „z drugiej ręki” przez Internet?

Piłeś! Sprawdź swoją trzeźwość!

15 lutego 2021
Od 1 stycznia policja zatrzymała już niemal 4 000 pijanych kierowców. Pandemia nie powstrzymuje od spotkań towarzyskich – królują domówki, a spożycie alkoholu od marca 2020 roku wzrosło o 30 proc. W 2019 sobota była dniem pijanych uczestników dróg – prawie 22 proc. wszystkich zdarzeń drogowych stanowiły te z udziałem osób pod wpływem alkoholu. Sposobów prewencji jest wiele, ale wciąż brakuje nam świadomości i wyobraźni. Czas by trzeźwym okiem spojrzeć na ten problem i zadbać o wspólne bezpieczeństwo.