Dzisiaj jest 29 Maja 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

Nissan prezentuje koncepcyjny model IMk

Dodano: 25 października 2019

Nissan zaprezentował koncepcyjny model IMk, w którym elegancką stylistykę połączono z najnowocześniejszą technologią oraz dynamicznym przyspieszeniem samochodu elektrycznego. Całość zamknięta w kompaktowym nadwoziu jest „doskonałym miejskim pojazdem”.

 

100‑procentowo elektryczny IMk jest zapowiedzią nowego kierunku we wzornictwie Nissana oraz tego, jak marka zamierza kontynuować wdrażanie idei Nissan Intelligent Mobility – czyli swojej wizji dotyczącej sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia oraz integracji ze społeczeństwem.

Projektanci i inżynierowie Nissana zastosowali założenia tej wizji w pojeździe z segmentu dominującego na rodzimym japońskim rynku, ale zdobywającego coraz większą popularność na całym świecie. Starając się zaspokoić zapotrzebowanie klientów na zwinne i dobrze skomunikowane samochody dopasowane do szerokiego zakresu potrzeb i stylów życia, Nissan postanowił zaprojektować miejskie auto, które wyróżniałoby się na tle swojej kategorii.

Efektem tych prac jest koncepcyjny IMk. To nie tylko niezwykle funkcjonalny samochód miejski, ale także elegancki środek lokomocji, który ogranicza stres kierowcy, a jednocześnie dostarcza mu przyjemności z jazdy i pozwala czuć się pewnie za kierownicą.

Model ten, oparty na zupełnie nowej platformie samochodu elektrycznego, jest wyposażony w najnowszy system wspomagający kierowcę ProPILOT oraz liczne opcje łączności. IMk jest zapowiedzią tego, jak w niedalekiej przyszłości mogą wyglądać i jakie wrażenia mogą zapewniać typowo miejskie samochody.

Czytaj również