Dzisiaj jest 26 Maja 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Szósta generacja Corsy – elektryczna

24 maja 2019
Opel stawia na elektryczność. W zupełnie nowej, szóstej generacji modelu Corsa niemiecki producent po raz pierwszy oferuje zasilaną akumulatorami wersję elektryczną o zasięgu 330 kilometrów (WLTP[1], dane wstępne). Firma Opel wybrała swój najpopularniejszy model, aby napęd elektryczny wreszcie przestał być niszowy. Opel Corsa jest absolutnym bestsellerem. Od światowej premiery w 1982 roku wyprodukowano już ponad 13,6 miliona egzemplarzy tego modelu. Corsa zmotoryzowała miliony ludzi. Nadszedł czas, by zaoferowała im możliwość jazdy bezemisyjnej. Zamówienia na Corsę szóstej generacji można będzie składać już za kilka tygodni — najpierw na wersję Corsa‑e, a potem także na samochody z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi.

Nowa Toyota GR Supra

24 maja 2019
Nowa Toyota GR Supra to 5. generacja legendarnego samochodu sportowego Toyoty i pierwszy globalny model wyprodukowany przez TOYOTA GAZOO Racing. Powstała jako samochód sportowy w najczystszej postaci. Główny inżynier Tetsuya Tada zachował klasyczną formę auta sportowego z montowanym z przodu rzędowym sześciocylindrowym silnikiem napędzającym tylne koła.

Do Dakaru hybrydowym Priusem

20 maja 2019
Kreatywni i żądni przygód. Tak mówili o sobie członkowie japońskiego klubu entuzjastów motoryzacji. W 1979 roku utworzyli rajdowy zespół zwany Team ACP i żeby buńczuczne oświadczenia otrzymały stosowne pokrycie, zdecydowali się na uczestnictwo w Rajdzie Paryż-Dakar. Czterdzieści lat później zespół pokonał oryginalną trasę legendarnego rajdu za kierownicą Toyoty Prius.

Toyota Yaris GR Sport

18 maja 2019
Toyota Yaris GR Sport, nowy model inspirowany sportowym Yarisem GRMN, jest już dostępna w salonach Toyoty. Usportowiony hatchback został wyposażony w 100-konny napęd hybrydowy oraz system multimedialny z Apple Car Play i Android. Jest to pierwszy model z serii GR Sport na europejskim rynku.

Volvo S60 już w Polsce

18 maja 2019
Pierwsze egzemplarze Volvo S60 już dotarły do Polski. Na początku maja odbyły się pierwsze jazdy dla klientów i dziennikarzy, pokazujące możliwości tego samochodu między innymi na płycie poślizgowej.

Mercedes-AMG S 65

18 maja 2019
Mercedes-AMG S 65 Final Edition wieńczy długą historię sukcesu 6-litrowego silnika V12 biturbo pod maską Klasy S Limuzyna. Limitowana seria, która powstała w liczbie zaledwie 130 samochodów, jest skierowana do kolekcjonerów ekskluzywnych pojazdów i miłośników 12-cylindrowych silników. Kilkoro spośród polskich klientów podpisało już umowę na zakup najmocniejszej wersji Klasy S Limuzyna. Tradycyjnie, Polska jest znaczącym rynkiem zbytu ekskluzywnych odmian Klasy S.

Wąskiej drogi!

11 maja 2019
Źle zorganizowane prace drogowe, brak skoordynowanego systemu zarządzania ruchem i informowania kierowców o utrudnieniach na drogach ekspresowych i autostradach - to najważniejsze, choć nie jedyne przyczyny tego, że Polska stoi w korkach również poza miastem. Główną winę ponosi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).