Dzisiaj jest 21 Maja 2024, Wtorek, imieniny obchodzą:

NAUKA JAZDY

ABC przyszłego kierowcy

Ukończenie kursu nauki jazdy daje osobom niepełnosprawnym pełną samodzielność i niezależność. 

Na kurs mogą zapisać się osoby z różnym stopniem niepełnosprawności:

1) Osoba niepełnosprawna, która chciałaby zgłosić się na kurs prawa jazdy musi okazać instruktorowi zaświadczenie od lekarza o tzw. braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia auta.

2) Każda osoba zainteresowana rozpoczęciem i ukończeniem kursu traktowana jest indywidualnie.

3) Opinia lekarza zależy od stadium choroby, towarzyszących dolegliwości, które mogą osłabiać koncentrację, opóźniać dynamikę ruchów oraz wywoływać zaburzenia wzroku.

4) W przypadku, kiedy istnieje podejrzenie, że choroba może się rozwijać, zaświadczenie o zdolności do odbycia kursu wydawane jest na czas określony. 

Nauka Jazdy dla niepełnosprawnych:
 
1) Szkoła nauki jazdy, by mogła specjalizować się w prowadzeniu kursów dla niepełnosprawnych musi dysponować taborem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przygotowanymi do pracy z niepełnosprawnymi instruktorami.

2) Aby zapisać się na kurs należy przy składaniu wymaganych dokumentów, okazać dowód osobisty, w przypadku niepełnoletności zgodę rodziców na piśmie.

3) Kurs dla niepełnosprawnych w niczym nie różni się od tego, jaki zaliczyć muszą pełnosprawni. Przebiega tak samo, składa się z dwóch części: Teoretycznej i Praktycznej.

4) Uczestnik kursu powinien zaliczyć 30 godzin wykładów teoretycznych oraz 30 godzin praktycznych (jazda pod okiem instruktora).

Cena kursu: 1400-2000 zł

Czas oczekiwania na dokument: do 4 tygodni

Dokument wydaje wydział komunikacji urzędu miasta lub starostwa powiatowego.