Dzisiaj jest 21 Maja 2024, Wtorek, imieniny obchodzą:

SPORTRSS

Nowy VW Polo R WRC

11 marca 2017
Volkswagen uchyla rąbka tajemnicy na temat Polo R WRC nowej generacji. Mocniejszy, szybszy, bardziej spektakularny – Polo R WRC będzie miał silnik o mocy 380 KM/280 kW, czyli o 62 KM/45 kW mocniejszy niż dotychczas (318 KM/235 kW). Mniejsza masa własna auta, szersze nadwozie, więcej detali poprawiających aerodynamikę – styliści Volkswagena prezentując model koncepcyjny dają wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądało Polo R WRC startujące w rajdach w roku 2017.

Światowa premiera Rallycross Beetle

23 lutego 2014
Tego lata Volkswagen Beetle pojawi się w amerykańskim sporcie motorowym. Volkswagen of America zaprezentował podczas Chicago Auto Show Rallycross Beetle z napędem na wszystkie koła, którego silnik rozwija moc ponad 560 KM (412 kW).

Polo R WRC na Rajdowe MŚ 2014

23 lutego 2014
Mistrzowskie auto teraz jeszcze lepsze: Polo R WRC na tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) jest w pełni przygotowane na nadchodzące wyzwania. Przed prawdziwym testem wytrzymałości w słynnym Rajdzie Monte Carlo, Volkswagen wprowadził kilka modyfikacji do swojego mistrza.

Lisowski zwycięzcą VW Castrol Cup

12 października 2013
Na torze w Poznaniu odbyła się 7., finałowa runda pucharu Volkswagen Castrol Cup. W zawodach wzięło udział 25 kierowców z dziewięciu krajów. Mistrzowski tytuł, dzięki wygranej w pierwszym wyścigu zapewnił sobie Mateusz Lisowski, który wykorzystał start z pole position. W zawodach gościnnie wziął udział jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy – Jerzy Dudek.

Trzydziestolecie Sport quattro

12 października 2013
11 października 2013 r. Audi museum mobile świętuje trzydzieste urodziny Audi Sport quattro. Ten legendarny już samochód produkowano w latach 1983/1984. O jego wyjątkowości świadczy m.in. fakt, że stworzono jedynie 214 egzemplarzy. Auto było dostępne w pięciu kolorach i dokładnie pięć tych samych wersji kolorystycznych zostanie zaprezentowanych zwiedzającym wystawę „Home of quattro“. Ponadto w muzeum obejrzeć będzie można trzy bolidy wyścigowe, wyprodukowane na bazie modelu seryjnego, specjalnie na potrzeby startów w rajdowej grupie B. Wystawa będzie czynna od 15 października do 30 listopada.