Dzisiaj jest 15 Czerwca 2024, Sobota, imieniny obchodzą:

Alfa Romeo prezentuje model Milano

Dodano: 07 maja 2024

Marka Alfa Romeo prezentuje nowy model Milano. Prezentacja ma podwójny cel: z jednej strony pokazuje nowy język projektowania marki Alfy Romeo; z drugiej strony potwierdza głębokie i pełne dumy partnerstwo z Mediolanem - miastem, w którym w 1910 roku powstała marka Alfa Romeo będąca symbolem doskonałej równowagi pomiędzy innowacją i tradycją, cechami założycielskimi, które wiążą markę z jej rodzinnym miastem.

 

Alfa MILANO jest wyjątkowa i oferuje każdemu możliwość dostępu do wyróżniającego się i atrakcyjnego samochodu. Jej misją jest zdobycie nowego pokolenia fanów marki, oferując nowy język projektowania. Niezmienny pozostaje wrodzony sportowy charakter, cecha, która wyróżnia Alfę Romeo od 1910 roku, przy czym „sportowy charakter” oznacza wciągające wrażenia z jazdy w codziennym użytkowaniu.

W segmencie obfitującym w sportowe wersje wywodzące się z modeli ogólnych, MILANO jest proponowana jako modny i wyjątkowy model, łączący urzekający styl z najbardziej zaawansowaną technologią w zakresie komfortu, łączności i dynamiki jazdy. Bezkompromisowy komfort, o czym świadczy najbardziej pojemny bagażnik wśród konkurentów klasy premium (400 l). MILANO jest dostępna także w wersji hybrydowej i elektrycznej, bez rozróżnienia pod względem estetyki czy wyposażenia, ponieważ liczy się tylko fakt, że jest to w 100% Alfa Romeo.

MILANO jest dostępna w konfiguracji „IBRIDA”, jako pierwsza w segmencie, która oferuje także wariant napędu na wszystkie koła Q4 z automatycznym zarządzaniem napędem tylnej osi oraz w wersji „ELETTRICA” w dwóch poziomach mocy: 156 KM z zasięgiem wynoszącym do 410 km, a także bardziej sportowym VELOCE o mocy 240 KM, będącym uosobieniem sportowego DNA Alfy Romeo. Design ewoluuje w charakterystycznych cechach, które tworzą natychmiastową więź emocjonalną. W końcu modele Alfy Romeo zawsze były skierowane do klientów poszukujących samochodu, który nie jest tylko zwykłym „środkiem transportu”, ale stanowi raczej symbiozę, więź, która może wywołać „autentyczne emocje”.

Nowa Alfa MILANO, która diametralnie odmieni koncepcję sportowego charakteru w największym segmencie w Europie, opiera się na wyraźnym pragnieniu stworzenia kompaktowego samochodu o długości nieco ponad 4 metry, o zupełnie nowym, nowoczesnym sportowym charakterze, który wykracza poza same osiągi i zmierza w kierunku wyraźnego sportowego pozycjonowania charakterystycznego dla Alfy Romeo. Oczywiście jest to śmiały i ambitny cel, możliwy do osiągnięcia tylko przez markę, która może poszczycić się ponad stuletnią historią w sportach motorowych, zapisaną na torach wyścigowych i na codziennych drogach. W skrócie, MILANO to swego rodzaju „przewodnik” włoskiej marki poświęcony zaspokojeniu zmysłów, ponieważ samochód jest i pozostaje ekscytującym produktem, którego można doświadczać z pasją i zaangażowaniem.

Czytaj również