Dzisiaj jest 15 Czerwca 2024, Sobota, imieniny obchodzą:

Citroen zaprezentował model C4 X

Dodano: 18 czerwca 2023

Citroën C4 X i ë-C4 X z napędem elektrycznym to elegancki samochód o unikatowej koncepcji, przeznaczony dla klientów, którzy szukają atrakcyjnej alternatywy dla kompaktowych sedanów i SUV-ów. Stylistyka Citroëna ë-C4 X i C4 X nawiązuje do większego modelu – Citroëna C5 X. Design samochodu wyłamuje się z tradycyjnych definicji nadwozia i proponuje klientom innowacyjną alternatywę. Łączy elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a oraz ponadczasowym wyrafinowaniem i przestronnym wnętrzem sedana.

 

Nowe modele ze swoją długością nadwozia 4,6 m idealnie wpisują się w gamę marki pomiędzy hatchbacka C4 o długości 4,36 m i Citroena C5 X, który ma długość 4,8 m. Rozstaw osi 2,67 m jest taki sam jak w hatchbacku C4. Obie wersje są opracowane na platformie CMP.

Nowe Citroëny ë-C4 X i C4 X są wyposażone w system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji, który po raz pierwszy pojawił się w Citroënie C5 X. Składa się na niego m.in. ekran HD 10”, który można w pełni spersonalizować. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa dostępny jest też pakiet Citroën Connect, który uzupełnia funkcjonalności systemu My Citroën Drive Plus.

Kierowcy i pasażerowie wsiadający do Citroëna ë-C4 X i C4 X mogą liczyć na wyjątkowy poziom komfortu podróżowania w bezstresowych warunkach, dających poczucie absolutnego spokoju. To efekt programu Citroën Advanced Comfort, który obejmuje wszystkie aspekty podróżowania samochodem: od komfortu prowadzenia, który ma ułatwiać życie kierowcy, poprzez komfort podróżowania polegający na ułatwieniu dostępu do wnętrza i schowków, aż po komfort użytkowania dzięki prostemu i intuicyjnemu korzystaniu z zaawansowanych technologii i funkcji samochodu.

Citroën ë-C4 X jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM). Zasięg elektrycznego ë-C4 X wynosi do 360 km w cyklu WLTP. Oferuje on również możliwość szybkiego doładowania akumulatora i zwiększenia zasięgu o 100 km w ciągu zaledwie 10 minut za pomocą ładowarki 100 kW DC.

Czytaj również