Dzisiaj jest 15 Czerwca 2024, Sobota, imieniny obchodzą:

Honda prezentuje model e:Ny1 EV 2023

Dodano: 28 października 2023

Nowa Honda e:Ny1 to drugi, w pełni elektryczny pojazd marki na rynku europejskim, łączący nowe podejście do projektowania z wyjątkową jakością wnętrza i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, których efektem jest atrakcyjny, nowoczesny samochód rodzinny. Model e:Ny1 został opracowany w oparciu o ideę oferowania nowych wartości, wrażeń i doświadczeń zarówno obecnym, jak i przyszłym właścicielom pojazdów elektrycznych.

 

Zgodnie z filozofią projektowania Hondy skoncentrowaną na człowieku, głównym celem zespołu projektowego e:Ny1 było osiągnięcie cenionej i typowej dla Hondy dynamiki, płynności jazdy, wyrafinowania prowadzenia oraz uznanej wszechstronności i walorów użytkowych. W związku z tym, inżynierowie postawili sobie za cel maksymalne wykorzystanie zalet w pełni elektrycznego układu napędowego.

Model e:Ny1 wykorzystuje nowo opracowaną przez Hondę, wysoce efektywną platformę e:N Architecture F z silnikiem elektrycznym napędzającym przednią oś, która będzie wykorzystywana w globalnej gamie pojazdów elektrycznych segmentu B. Najnowszy system kontroli akumulatora opracowany przez markę, zapewnia zasięg WLTP wynoszący 412 km (256 mil), a szybkie ładowanie od 10 do 80% trwa około 45 minut. Kompaktowa architektura pozwoliła również na większą swobodę w rozplanowaniu wszystkich komponentów, umieszczonych nad przednią osią.

Nowej, elektrycznej Hondzie e:Ny1 nadano wyrafinowany charakter, zdefiniowany przez wygładzone, płynne linie stylistyczne. Eleganckie, wyraziste reflektory estetycznie wkomponowano w odważny przód pojazdu, w którym umieszczono także obrotowy panel, zapewniający dostęp do gniazda ładowania samochodu. Zintegrowane oświetlenie tylne połączone jest z listwą LED, biegnącą przez całą szerokość klapy bagażnika, a w gamie atrakcyjnych lakierów znalazł się nowy, przyciągający wzrok kolor o nazwie Aqua Topaz.

By jeszcze mocniej podkreślić swoją wyjątkową pozycję w gamie Hondy, model debiutuje z nową identyfikacją wizualną, stworzoną dla pojazdów elektrycznych. Biały emblemat "H" z przodu staje się - wraz z eleganckim, zmienionym krojem czcionki w nazwie marki z tyłu - nowym symbolem elektryfikacji Hondy.

Dzięki przemyślanemu usytuowaniu elementów elektrycznego układu napędowego, w tym umieszczeniu akumulatora pod podłogą, wnętrze jest przestronne i zapewnia wygodę wszystkim pasażerom. Wysokiej jakości materiały i luksusowe fotele nadają wnętrzu wyjątkowy klimat, a praktyczny zestaw wskaźników cyfrowych i duży, centralny ekran dotykowy obsługują szeroką gamę zaawansowanych funkcji, które zapewniają pasażerom łączność i dostęp do wielu informacji podczas jazdy.

Honda e:Ny1 jest najnowszym modelem elektrycznym, wyposażonym standardowo w pakiet systemów bezpieczeństwa Honda SENSING, który gwarantuje imponujące efekty w przypadku kolizji i zmniejsza wysiłek kierowcy, dzięki wielu zaawansowanym systemom wspomagającym kierowcę.

Czytaj również