Dzisiaj jest 21 Maja 2024, Wtorek, imieniny obchodzą:

Nowy Opel Corsa wjeżdża do Polski

Dodano: 26 września 2023

Nowa Corsa zachwyca nową stylistyką, doskonałymi proporcjami i niemiecką precyzją w najdrobniejszych szczegółach. Elementem najbardziej przykuwającym wzrok stał się niepowtarzalny Opel Vizor, charakterystyczny przedni panel samochodu, który zdobi wszystkie nowe modele Opla.

 

Czarny pas między światłami na przedzie Corsy płynnie łączy w jedną całość osłonę chłodnicy, reflektory LED oraz centralnie umieszczony emblemat błyskawicy Opel Blitz. W zależności od poziomu wyposażenia, logo marki z przodu i z tyłu występuje w przyciągającym wzrok kolorze czarnym lub w matowym, satynowym srebrze. „Wloty powietrza” w dolnej części przedniego zderzaka są optycznie większe i bardziej niż dotychczas zaznaczone, dzięki czemu Corsa wydaje się być mocniej osadzona na drodze. Tylna część nadwozia jest również wyrazista: nazwa Corsa pojawia się teraz na środku pokrywy tylnej. I wreszcie, lakier Grafik Grey, dostępny po raz pierwszy w Corsie, pomaga temu modelowi zabłysnąć nowym blaskiem. Ponadto Corsa, w zależności od poziomu wyposażenia, dostępna jest także z dachem w kolorze czarnym.

Wszystko na pokładzie: bogate wyposażenie nowej Corsy i Corsy Electric

W nowej Corsie dostępnych jest wiele najnowocześniejszych systemów wspomagania kierowcy, dzięki którym jazda i wykonywanie manewrów parkowania są bardziej relaksujące. Bogata oferta obejmuje nową, panoramiczną kamerę cofania o wysokiej rozdzielczości, adaptacyjny tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz system Flank Guard wspomagający parkowanie i manewrowanie, a także system ostrzegania przed kolizją z automatycznym układem hamowania awaryjnego i systemem wykrywania pieszych. Nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED®, które Corsa wprowadziła do segmentu małych samochodów w 2019 roku, są jeszcze lepsze i bardziej precyzyjne – teraz składają się z 14 elementów LED.

Nowa Corsa może być opcjonalnie wyposażona w pełni cyfrowy kokpit oparty na platformie Snapdragon Cockpit firmy Qualcomm Technologies1 z nowym, intuicyjnym systemem mutimedialnym i 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym. System nawigacji oferuje usługi online, system rozpoznawania poleceń głosowych „Hey Opel” oraz bezprzewodowe aktualizacje (over-the-air). Po raz pierwszy, smartfony kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto można podłączyć, a także naładować, za pomocą systemów multimedialnych samochodu – w obu przypadkach bezprzewodowo.

Większa moc, większa wydajność: Corsa Electric z ulepszonym akumulatorem i nowym silnikiem

Corsa Electric będzie oferowana na polskim rynku z silnikiem o mocy 115 kW/156 KM z zasięgiem do 402 km według cyklu WLTP2. Corsa Electric jest zatem nie tylko bardzo wydajna – dzięki napędowi elektrycznemu i momentowi obrotowemu wynoszącemu 260 Nm zapewnia również, w każdym przypadku, czystą przyjemność z jazdy.

Prawdziwą nowością są także pozostałe napędy. Corsa jest pierwszym modelem Opla, który będzie dostępny jako hybryda z układem 48-woltowym. Silniki o mocy 74 kW/100 KM i 100 kW/136 KM będą wyposażone w nową automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię biegów. Nowa Corsa oferuje więc klientom bezkonkurencyjny w tym segmencie wybór napędów, od wysokowydajnych silników spalinowych, poprzez jednostki hybrydowe, aż po w pełni elektryczną.

Czytaj również